img

Jakie są pierwsze objawy zakwaszenia organizmu?

Już w latach pięćdziesiątych odkryty został wpływ jaki ma zakwaszenie organizmu na nasz układ nerwowy.

Może on kontrolować bicie serca, trawienie, temperaturę, sen, oddychanie, pracę serca, nerek, odporność, energię czy motywację. Jeśli chodzi o objawy zakwaszenia jakie się pojawią to na początek będą do wzdęcia, zgaga, bóle stawów, stałe zmęczenie, ból głowy, wysypki na skórze, wypadanie włosów, nerwowość czy ociężałość. Często także będzie problem z migrenami czy bólami mięśni. Jeśli pojawia się nadmiar kwasów w organizmie to zaczyna się problem z trawieniem i wydalaniem szkodliwych składników. Trudniej będzie nam chudnąć. Niestety to takie objawy, które są dość częste i mogą być kojarzone ze zmęczeniem.

Bagatelizowanie tego problemu jest jednak niebezpieczne i na dłuższą metę może prowadzić do wielu problemów. Można liczyć się z tym, że pojawi się problem z alergią, reumatyzmem, artrozy, zapaleniem spojówek, grzybicy, kamicy żółciowej, astmy i miażdżycy. Problemów może być rzeczywiście bardzo wiele. Zakwaszenie powoduje wiele chorób a choroby będą dalej nasilać zakwaszenie, co powoduje, że istnieje prawdziwe błędne koło problemów. Rozmiar problemów związanych z zakwaszeniem organizmu jest bardzo duży. Typowa dieta opierać się będzie na produktach kwasotwórczych. Coraz rzadziej obecnie sięga się po warzywa owoce czy kasze.

Zmiana nawyków żywieniowych może sprawić, że uda nam się pokonać wiele problemów ze zdrowiem. Trzeba zaznaczyć, że objawy zakwaszenia organizmu są różne i mogą powodować wiele różnych chorób. Zakwaszenie może się także stać przyczyną chorób niektórych narządów. Dlatego właśnie zamiast odkwaszać się na własną rękę warto również zadbać o to, by skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi dokładne badania.

Co się dzieje z nadmiarem kwasów?

Nadmiar kwasów składowany jest na początku w tkance łącznej, która ma swoje ograniczenia. Przez to będzie istnieć problem z wymianą płynów odżywczych i usuwaniem tych substancji, które są dla nas szkodliwe. Osłabione będzie działanie funkcji filtrowania. Maleje możliwość magazynowania w tkance łącznej zbędnych dla organizmu składników.

Wojciech

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziedziny zdrowego trybu życia.
Lubi jazdę na rowerze.

Zobacz również