img

Jak odkwasić organizm? Dieta i inne metody leczenia

Jak przeprowadzić odkwaszanie organizmu?

Złe nawyki żywieniowe oraz nasz styl życia mogą przynosić poważne konsekwencje dla zdrowia. Magazynowana będzie bowiem nadwyżka kwasów, których organizm nie będzie w stanie zneutralizować. Wtedy właśnie dojdzie do zakwaszenia organizmu. Leczenie dolegliwości nie będzie trudne.

Klucz do dobrej diety, która będzie w stanie poukładać nam żywienie i zapobiega odkładaniu kwasów jest bardzo prosty. Należy postawić na produkty, które mają charakter zasadotwórczy a ograniczamy te kwasotwórcze. Taką terapię stworzyła doktor Renate Collier. Przygotowała ona zasady, według których można się kierować, by organizm odkwasić.

Oto jak odkwasić organizm:

- usuwamy na pewien czas produkty zakwaszające,

- zjadamy więcej warzyw i owoców

- jemy z umiarem, nie przejadamy się

- jemy bez pośpiechu

- każdy kęs dokładnie żujemy by nasączyć go śliną

- jemy o stałych porach

Odkwaszanie organizmu

Zakwaszenie organizmu – leczenie

Są także inne metody, które dają nam szansę na to, by poradzić sobie z zakwaszeniem

- oczyszczenie jelit, które będzie szansą na usuwanie złogów, powodujących ból i utrudniających nam trawienie pokarmów

- masaż brzucha, który wspomaga pracę jelit

- masaż odkwaszający, uwalniający złogi, które odkładają się w tkance łącznej, poprawia nasze ukrwienie i napięcie skóry

- chirogimnastyka, dzięki której poprawimy sprawność stawów, usuwanie kwasów, złogów, będzie to dobra opcja na krążenie

- jak chcemy odkwasić organizm możemy się także zdecydować na tak zwany proszek zasadowy. To specjalna substancja, która daje nam szansę na utrzymanie równowagi kwasowo zasadowej w organizmie. W skład preparatu będą wchodzić składniki, które szybko neutralizują dużą ilość kwasów, regulują procesy metaboliczne w organizmie.

Mamy tam między innymi takie elementy jak: cytryniany wapnia, magnezu, potasu, wodorowęglan potasu, fosforany wapnia i magnezu oraz selen. Oprócz neutralizowania kwasów proszek zasadowy będzie także poprawiał pracę jelit, łagodzi problemy ze zgagą, oczyszcza organizm, poprawia proces odchudzania. Dzięki niemu od razu nasz organizm zacznie pracować na zdecydowanie wyższym poziomie.

Paulina

Uwielbia zdrowie jedzenie i aktywny tryb życia.

Zobacz również