img

Jak zmniejszyć zakwaszenie organizmu? Dieta

Jeśli mamy problem z zakwaszonym organizmem to wystarczy odpowiednia dieta i uda się ten problem pokonać.

Przy zakwaszonym organizmie powinno się przede wszystkim ograniczyć ilość spożywanego mięsa. Produkty mleczne również powinny być w ilościach, które będą umiarkowane. Nadmiar białka może powodować odkładanie się kwasu moczowego w tkankach i stawach. Spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców to zawsze dobre rozwiązanie. W diecie zalecane są nam warzywa zielone, liściaste, które dobrze będzie jeść na surowo albo też krótko gotować. Można w ten sposób między innymi zadbać o swoje trawienie.

Warzywa powinny być w ilości dwa razy większej niż owoce.

Jeśli chodzi o makaron oraz ryż to powinno się takie składniki zastępować ziemniakami oraz kaszą jaglaną. Dzięki temu doprowadzi do sytuacji, w której enzymy i hormony redukujące tłuszcz w organizmie będą pracować najlepiej. Łączyć można pokarmy słodkie z kwaśnymi.

Między posiłkami można podjadać owoce, nasiona czy orzechy.

Do sosów warto dodawać cytrynę a nie ocet, który będzie niezdrowy.

Chcąc unikać zakwaszenia należy przygotowywać świeże posiłki, ponieważ takie odgrzewane będą dalej zakwaszać organizm. Jeść należy dokładnie gryzą i nasączając pokarm śliną. Wieczorem można przyjmować lekkie posiłki, tak by nasz wątroba nie była nadmiernie obciążona. Jeśli chcemy spożywać soki to należy postawić na ich samodzielne przygotowywanie. Rezygnujemy z picia soków z kartonów i napojów gazowanych. Zamiast tego można spożywać wodę i ziołowe herbatki. Do wody możemy dodawać sobie sok z cytryny, który będzie działał korzystnie na organizm ponieważ ma działanie oczyszczające.

Unikamy słodyczy, kawy, kakao, alkoholu czy żywności, w której są barwniki i środki konserwujące. Wszystkie ulepszacze najczęściej będą organizm zakwaszać. Powinno się przygotowywać zawsze świeże soki, jeśli chcemy je spożywać. Najlepsze są te z warzyw, które należy pić małymi łykami w niedużych porcjach. Takie wywary mają działanie alkalizujące nasz organizm.

Natalien

Z pochodzenia Wietnamka. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Zobacz również