img

Co jeść przy zakwaszeniu?

Dieta roślinna, która będzie oparta na warzywach, owocach kiełkach, pestkach czy roślinach strączkowych ma wpływ na zapobieganie i walkę z depresją. Udowodniono to w opublikowanych już badaniach. Obszerne badania prowadzone były na kilkunastu tysiącach osób, dały one wynik, który potwierdził powiązanie zdrowego sposobu odżywiania i niedoborów wartości odżywczych w organizmie na stan psychiczny człowieka.

Przeprowadzone badania dają początek szerszemu spojrzeniu na zdrowie psychiczne w kontekście zdrowego odżywiania. Został zbadany bezpośredni wpływ nawyków żywieniowych na ryzyko wystąpienia depresji.

W trakcie badania pod lupę wzięto trzy rodzaje diety:

śródziemnomorska

dieta prowegańska

alternatywna dieta prozdrowotna indeks 2010

Zbliansowana dieta

Osoby, które w danym badaniu brały udział musiały uzupełniać raporty związane z tym jak trzymali dietę oraz jaka była jej atrakcyjność. Im wyższy wynik udało się uzyskać tym zdrowszą dietę trzymał uczestnik badania. Dobrze oceniane i wysoko punktowane były między innymi spożywane warzywa i owoce nisko mięso czy słodycze. Według tych badań udało się sprawdzić jak wygląda utrzymywanie diety przez ludzi i w jaki sposób może to skutecznie wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu.

Udało się sprawdzić po przeprowadzonych badaniach w jakiej ilości procentowej osób pojawiły się problemy depresyjne. Najczęściej okazało się, że ten problem pojawiał się w tych dietach, które były nisko oceniane. Ostatecznie z badania najlepiej wychodzi alternatywna dieta prozdrowotna indeks 2010, gdzie rzeczywiście uczestnicy charakteryzowali się po tym najlepszym zdrowiem.

Według przeprowadzonych badań możemy się dowiedzieć, że jeśli już uzyska się równowagę organizmu nie będzie dało się jej poprowadzić spożywając zdrowsze posiłki niż do tej pory. Z drugiej strony będzie można ową równowagę utrzymywać i dlatego utrzymywanie zdrowej diety rzeczywiście będzie potrzebne. Badając odstępstwa uczestników od wprowadzanej diety udało się także potwierdzić, że razem z tymi odstępstwami zaczęły się pojawiać niekorzystne dla organizmu sytuacje zdrowotne. Wyniki badań jakie zostały opublikowane były oparte na okresowych raportach stanu zdrowia, które uczestnicy musieli składać.

Natalien

Z pochodzenia Wietnamka. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Zobacz również