img

Zakwaszenie organizmu

Równowaga kwasowo – zasadowa będzie odpowiadać za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Złe nawyki żywieniowe oraz styl życia będą powodować nadmierne zakwaszenie organizmu. Jeśli poziom kwasów będzie przekraczał możliwości neutralizowania tych składników nasze zdrowie będzie się psuć. Cienie pod oczami, duże zmęczenie, nadmiar krost i zmarszczek czy opuchlizna to znak, że mamy zakwaszony organizm.

Czas najwyższy wziąć się za odkwaszanie organizmu w sposób skuteczny.

Sprawdź, jak wygląda dieta przy zakwaszeniu organizmu. Utrzymywanie stanu równowagi kwasowo – zasadowej będzie możliwe w momencie, gdy dobrze będziemy komponować swoją dietę. Przyczyną zakwaszenia organizmu będzie spożywanie zbyt dużej ilości tych składników, które mają charakter kwasotwórczy. Należą do nich między innymi kawa, czarna herbata, alkohol, cukier, białka zwierzęce. Jeśli dieta będzie uboga w warzywa oraz owoce i codziennie jemy tylko mięso to nie ma się co dziwić, że ciało zaczyna odmawiać nam posłuszeństwa. Podwyższenie poziomu kwasów następuje na skutek złego stylu odchudzania, zbyt małej podaży płynów czy przy nadmiernym stresie. Objawy zakwaszenia organizmu Przede wszystkim nasz organizm będzie się szybciej starzał. Skóra będzie się robić wiotka, pomarszczona. Nie będzie można unikać problemów z trądzikiem. Pod oczami pojawiać się będą worki oraz cienie. Wzrastać będzie ryzyko pojawienia się cellulitisu. Może się także zacząć pojawiać problem z wypadaniem włosów. Paznokcie będą kruche i łamliwe. Oczywiście problemem będą także silne bóle głowy. Mogą się niekiedy pojawić zawroty głowy, mroczki przed oczami. U wielu osób jest także problem z niestrawnością.

Osoby, które cierpią na zakwaszenie organizmu mają nieprzyjemny smak w ustach.

Na języku występuje bardzo często biały nalot. Niekiedy jest także problem ze wzdęciami oraz mocnymi zaparciami. Na pewno będziemy czuć się osłabieni i będzie nam brakowało energii, a to sprawi, że życie samo w sobie będzie nas męczyło. Wszystko co będziemy robić przychodzić nam będzie z dużym trudem, ponieważ najpierw będzie trzeba walczyć z objawami zmęczenia, by zabrać się do jakieś pracy czy sprzątania. Duże zakwaszenie prowadzi do rozwoju cukrzycy czy miażdżycy i zwyrodnienia stawów. Co zrobić, gdy zakwasiliśmy organizm? Trzeba oczywiście zmienić swoje żywieniowe nawyki. Najlepsze będzie racjonalne odżywianie z odpowiednią ilością płynów. Jeśli to będziemy w stanie włączyć to na pewno poczujemy się lepiej. Powinniśmy również uważać na nadmiar kawy, herbaty czy mięsa w codziennej diecie.

Wojciech

Chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziedziny zdrowego trybu życia.
Lubi jazdę na rowerze.

Zobacz również